O nas
CertyfikatyPracownicyNotariuszePracaKalkulator kosztów
Kontakt
Oferty
gastronomiczne
Restauracja-młyn


Opis nieruchomości:
   Wyjątkowa oferta, jedyna taka w Wielkopolsce! – na piękną, unikatową rezydencję, przytulny pensjonat, oryginalny lokal gastronomiczny lub reprezentacyjną siedzibę firmy, a także miejsce zjazdów rodzinnych i koleżeńskich.
Na sprzedaż budynek młyna z 1902r. ( nie jest wpisany do rejestru zabytków) zaadaptowany na restaurację i mieszkanie dwupoziomowe z wielkim tarasem, położony na trasie Poznań – Gniezno. W promieniu kilku kilometrów znajduje się wiele atrakcji turystycznych: Wielkopolski Park Etnograficzny, Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy, Pola Lednickie „Lednica 2000”. Budynek znajduje się w pobliżu pięknej, zrewitalizowanej plaży w Lednickim Parku Krajobrazowym.
   Młyn stoi na działce o powierzchni 559 m 2. Budynek o powierzchni użytkowej 317 m2 przeszedł kapitalny remont w 2009 r.  i jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Rewitalizacja budynku została przeprowadzona zgodnie ze wskazówkami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ale obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków. W całym budynku zastosowano ogrzewanie piecem gazowym dwufunkcyjnym ( Vaillant) z 200 litrowym zasobnikiem ciepłej wody.

Aktualnie w obiekcie jest prowadzona działalność gospodarcza – restauracja regionalna. Restauracja posiada koncesję na sprzedaż piwa i wina. Po dokonaniu opłat istnieje możliwość uzyskania koncesji na alkohole wysokoprocentowe.

   Na nieruchomość składa się  czterokondygnacyjny budynek młyna wraz z dobudowaną, nowszą częścią na poziomie parteru, nad którą znajduje się wielki taras.

Piwnica (pow. ok 62 m2) – w chwili obecnej wykorzystywana na magazyn.

Parter – restauracja wraz z zapleczem kuchennym, ogródek gastronomiczny od frontu oraz niezależne, małe mieszkanie z antresolą w trakcie remontu z osobnym wejściem od frontu budynku o pow. 24 m2 z kuchnią i łazienką. Może służyć jako mieszkanie dla właściciela, mieszkanie do wynajęcia lub biuro.

Piętro I i II  – dwupoziomowe mieszkanie z niezależnym wejściem przez taras.

Restauracja:

Sala restauracyjna dla 40 osób z barem, łazienką i WC dla gości (łączna pow. ok 60 m2);
Zaplecze kuchenne przygotowane zgodnie z wymogami: kuchnia właściwa, magazyn „suchy” przygotowalnia wstępna, zmywalnia, pomieszczenie gospodarcze, kotłownia oraz toaleta i szatnia pracownicza (łączna pow. ok 40 m2); ogródek gastronomiczny na zewnątrz na ok. 20 miejsc.

Restauracja oferuje kuchnię regionalną, ma duże grono stałych gości. Posiada certyfikat „Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska”, została również umieszczona jako jeden z najlepszych  lokali gastronomicznych w Polsce w „Kulinarnym atlasie drogowym Polski „Gazety Wyborczej”.

 Nieruchomość sprzedawana jest z całym wyposażeniem lokalu gastronomicznego.

 
Mieszkanie:

I piętro (ok 56 m2) - salon z aneksem kuchennym, pokój gościnny, osobne WC, holl, taras ( 78 m 2).
II piętro (ok 56 m2) - główna sypialnia wraz z łazienką (wanna, prysznic, WC i umywalka), 2 niezależne pokoje, osobna łazienka z kabiną prysznicową oraz WC, korytarz.

Podczas rewitalizacji wymieniono wszystkie stropy, podłogi drewniane ( z sosny). Drzwi wewnętrzne i schody również są wykonane z litego drewna. Kuchnia została zabudowana meblami na wymiar, w pełni wyposażona: lodówka, piekarnik, płyta grzewcza, zmywarka, okap. Pomieszczenia wyposażono w oryginalne meble i dekoracje – zawarte w cenie.
Zarówno restauracja , jak i mieszkanie zaaranżowane zostały w autorski sposób, zbliżony do stylu prowansalskiego. Unikalność wnętrz budynku została doceniona przez publikacje w czasopismach branżowych „Villa” oraz „Weranda Country”

Dodatkowe możliwości - powierzchnia do wykorzystania.
Ogród ok 200 m2. Taras ok 80 m2.
Piwnica ok 60 m2 – w lewym rogu sali restauracyjnej przygotowano miejsce pod montaż schodów do piwnicy celem wykorzystania jej na dodatkową salę dla gości (np. winiarnię) na ok 50 miejsc.
Istnieje również możliwość połączenia sali restauracyjnej z mieszkaniem na piętrze - strop również został przygotowany pod montaż schodów.
Budynek można przystosować niewielkim kosztem do pełnienia funkcji małego, lokalnego pensjonatu z restauracją i pięcioma pokojami gościnnymi.
Media: prąd, woda, gaz, kanalizacja, linia telefoniczna, internet.

Cena 1 399 000zł - do negocjacji.

Możliwość wynajmu.

Biorąc pod uwagę szczególną lokalizację turystyczną, bliskość Poznania i Gniezna oraz wielki potencjał budynku – oferta jest godna szczególnego polecenia i warta zainteresowania.

Typ -   restauracja
Lokalizacja -   traza Poznań-Gniezno
Powierzchnia -   317
Powierzchnia działki -   559
Dojazd -   asfaltowy
Stan prawny -   własność
Cena -   1299000
Lokalizacja obiektu:
www.maps.google.com
drukuj
  powrót